Engelsiz TV

ÖNCE İLETİŞİM…

HAKKIMIZDA

Türkiye ve Dünyada Bir İlk Gerçekleşiyor…

Türkiye’de, sadece kayıtlı olan 10 milyon engelli var. Başka bir deyişle, ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 13’ü engelli!

Ailelerini de hesaplarsanız bu durum ülkenin 1/3’nün yaşamını birebir etkileyen bir konu. İşte bu konunun önemi, artık uyduda ve internette kanal6tv.com tarafından yayınlanacak olan programlarda hassasiyetle ele alınacak. Dünyada ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “engel olma…” sloganıyla yayın hayatına başlayarak bundan böyle tüm engellilerin ve onların ailelerinin hiçbir engele takılmadan yer alabilecekleri bir platform olacak.

Sorunların çözüm ortağı olmakla birlikte tüm izleyicilerin de ekranı olabilmeyi isteyen; Spordan sanata, müzik ve eğlenceden, yarışmalara, haberden, açık oturum programlarına kadar engelsiz bir yayın için; bireysel hak ve özgürlüklere saygılı, toplumsal gelişimi destekleyen, güvenilir, yenilikçi, tarafsız, dinamik yayınlarımız ve programlarımızla, yayıncılık hayatımıza “Merhaba” diyoruz…

Çok yakında ise kanal6tv.com Turksat’ta yeni frekansıyla, Tivibu, DıgıTürk, D Smart kablolu yayınlarda ve oluşabilecek benzeri tüm dijital platformlarda yer alacaktır.

Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak, yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari, kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek, Sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirmek, sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak kanal6tv.com ‘un ana hedeflerini oluşturuyor.

Buradan yola çıkarak engellilere çeşitli alanlarda verilen hizmetler ile birçok değere katkıda bulunmaya çalışan bizler, bu görevin çok daha büyük sorumluluklar getirdiğinin bilincindeyiz.

Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve imkânlarımızı daha geniş kitlelere faydalı olabilmek için kullanmamızın yararlı olacağını biliyoruz. Bunun yanı sıra, farklı sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal duyarlılık yaratmayı hedeflemekteyiz.

Televizyon programlarımızla çok geniş, yaygın ve dağınık olan hedef kitleyi doğru tespit ederek toparlamak, değerleri öne çıkarmak, televizyon seyircisinin eğilimlerini belirlemek, yönlendirmek ve bunları yaparken, sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte kültürümüze de katkıda bulunmak önceliklerimizi oluşturuyor.

“Engel Olma…”