Paz. Nis 5th, 2020

Engelsiz TV

SENİN TELEVİZYONUN…

Muratbey ile süt değerleniyor kadın güçleniyor

1 min read

Muratbey’in “Süt Perileri” peynire ve ekonomiye değer katıyorYenilikçi peynirleriyle olduğu kadar kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da Türkiye’ye değer katan Muratbey’in kadın süt üreticilerini ve süt sektörünü desteklemek amacıyla hayata geçirdiği “Peynire Değer Katan Kadınlar Projesi” devam ediyor. 4

2018 yılında Uşak’ta başlayan proje kapsamında “Muratbey’in süt perileri” hayvan sağlığından sütte kaliteyi artırma tekniklerine, kadın sağlığından beslenmeye, pek çok alanda kapsamlı eğitimler aldı. Günümüz rekabetçi koşullarında süt üreticilerini desteklemek, kadınların sektördeki varlığını kuvvetlendirmek ve ekonomik açıdan güçlenmesine katkı sağlamak hedefiyle devam eden proje ile daha çok üretici kadına ulaşılması planlanıyor.

Peynire zeka katan Muratbey hem süt sektörüne hem üretici kadınlara hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Peynire Değer Katan Kadınlar Projesi’ne bu yıl da devam ediyor. 2018 yılında başlayan proje kapsamında bir dizi eğitimden geçen süt üreticisi kadınlar, sertifikalarını aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CANLI YAYIN…

🔝

GENIALNE3-minute trailer for the Rio 2016 Paralympic Games

Marek Dragosz paylaştı: 30 Kasım 2018 Cuma

PROGRAM TANITIMLARI…