Engelsiz TV

SENİN TELEVİZYONUN…

POZİTERA A.Ş. “HAYATA RENK VER DERNEĞİ’’NİN ÇOK ÖZEL ‘’ÖĞRETMENİM ELİMİ TUT’’ PROJESİNE SPONSOR OLDU…

3 min read

‘’Hayata Renk Ver Derneği’’ ile perakende sektöründeki markalara Türkiye genelinde önemli ve çok farklı açılımlar sağlayan dinamik kuruluş ‘’Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Ş.’’ arasında önemli bir protokol imzalandı.

Pozitera YK Bşk. Birol Şengel ile Dernek Başkanı Melek Okur tarafından imzalanan anlaşma ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki okul projesi hayata geçirilecek.

Pozitera A.Ş. merkez ofiste yapılan imza törenine Pozitera Pazarlama Müdürü Nilgün Cengiz ve Pozitera Danışmanı Beze Group Bşk. Bengü Bilik de katıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü& İstanbul Sağlık Müdürlüğü& Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile yürütülen Öğretmenim Elimi Tut Projesi; hastanede uzun süre tedavi gören çocukların EĞİTİM VE ÇOCUK OLMA HAKKI savunuculuğunu amaçlıyor.

Çocukların tedavileri süresince hastanede geçen yaşam kalitelerinin tedavilerini de olumlu etkilediği, uzun süreli tedavilerde yatağa bağlı olmanın çocuk hakları ihlalinden yola çıkan Öğretmenim Elimi Tut Projesi, çocukların eğitime hastane ve evde erişimleri amacı ile hastanelerde ilgili servislerde hastane sınıflarının açılması, açılan sınıflarda erken çocuklukta aile danışmanlığı ile başlayıp; okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde eğitimlerin devam edebilmesi amacıyla MEB’e bağlı öğretmenlerin görevlendirildiği bir sistemi destekliyor. Gönüllü öğretmenlerin yetkinliğini arttırma amacıyla hazırlanan “Hastanede ve evde eğitim öğretmen sertifika programı” yine uzmanlarla ideal hastane sınıfı kriterleri belirlenerek ülke genelinde, Avrupa standartlarında sınıflar açılması üzerine çalışmalar başlamıştır.

www.pozitera.com
www.hayatarenkver.org

Dernek Hakkında… Mart 2013 tarihinde kurulan Hayata Renk Ver Derneği; “Kronik hastalık sebebi ile uzun süreli tedavi gören çocuklar hakkında kamuoyunu bilinçlendirerek, çocuk hasta haklarına dikkat çekmek; ortak çözüm yolları üreterek olası tehlikelere önleyici tedbirler almak, çocukların iyileşme süreçlerine destekte bulunmak, kolaylaştırıcı etki yaratma” misyonu ile çocuklara psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla projeler üretip hayata geçirmek üzere kurulmuştur.

Dernek kurul üyeleri ve gönüllülerinin her biri farklı meslek gruplarından ve farklı statülere sahip kişiler olup, tedavi gören çocuklar için gönüllü olarak çalışmaktadırlar.

Pozitera Hakkında Bilgi Sektör lideri ulusal ve uluslararası birçok firmaya hizmet veren Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Ş. 1000’i aşkın eğitimli kadrosu ve 100’den fazla saha yöneticisi ile İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde 81 ilde 3 Bölge Müdürlüğü ile faaliyet göstermektedir.

Genç girişimci Birol Şengel tarafından 2007’de kurulan Pozitera, perakende geliştirme, eğitim ve insan kaynakları, perakende izleme ve rapor üretimi alanlarında çözümler üretmektedir. Pazarlama sektöründe perakende geliştirme konusuna yeni bir bakış açısı getiren Pozitera, özel eğitimli kadrosu ve patenti kendine ait özel yazılımı ile gerçekleştirdiği raporlama sistemiyle çok kısa sürede 15 bini aşkın markalı ürünü tüketiciyle buluşturmaktadır.

Saha çalışmalarında, dinamik pazarlama ve tanıtımında çok ciddi katma değer sağlayarak, deneyimi ve uzmanlığı ile ürünlerin reyonda bekleme sürelerini azaltıp, satışlarını hızlandırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir