Engelsiz TV

SENİN TELEVİZYONUN…

MELEK BAYKAL, “ŞEN MAKAS” DAKİ “AHU”ROLÜ ÖZLEDİĞİNİ SÖYLEDİ…

2 min read

MELEKBAYKAL’IN OYNADIĞI “ŞEN MAKAS” OYUNU ÖZLEMLE KARŞILANDI, CADDE BOSTAN KÜLTÜRMERKEZİ HAFTASONU TİYATROSEVERLERLE DOLDU TAŞTI.

Tiyatrokare’nin üçsezondur sahnelediği türünün tek örneği interaktif komedi oyunu “Şen Makas” bu sezonunilk oyununu Caddebostan Kültür Merkezi’nde oynadı. Altıyüz elli kişilik salon tiyatroseverlerle dolup taştı. AmerikanTiyatro Tarihinin En Uzun Süreli Oynanan Oyunu olarak Guiness RekorlarKitabı’na geçen ve Schwarzkopf Türkiye sponsorluğunda oynanan “ŞEN MAKAS” üç yıldan bu yana Türkiye’nin pekçok yerinde kapalı gişe oynandı. sezona da kapalıgişe başladı.

Oyundabir cinayet işleniyor ve cinayet seyircinin interaktif katılımıyla, sorulansorularla çözülmeye çalışılıyor. Cevaplar sonucunda, sosyal medya hesaplarındanyapılan oylama ile cinayeti kimin işlediği bulunuyor. Her oyunda farklı sonuççıkıyor ve her oyun farklı bir sonla bitiyor. Geçtiğimiz akşam CKM’de seyirciler, cinayetiçözmek için oldukça uğraştılar ve sosyal medya hesaplarını kullanarakyaptıkları oylamada cinayeti çözüme ulaştırdılar.

Engin rolünü oynayan oyuncuCem Güler anket sonucu cinayeti işleyen kişi olarak seçildi. Paul Portner’ınyazdığı, yıllar önce Türkiye’ye Tiyatrokare’nin getirttiği oyunun yeniversiyonu, Nedim Saban tarafından yorumlandı. Anıl Ateş Işık’ın sahne tasarımını yaptığı oyunda, Melek Baykal,Bülent Seyran, Özgür Yetkinoğlu, Cem Güler, Müge Kement ve Jess Molhooynuyor.

MELEK BAYKAL, “ŞEN MAKAS” DAKİ

“AHU”ROLÜ ÖZLEDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Geçtiğimiz sezon rahatsızlığı nedeniyle ara verdiği rolüne geridönen MelekBaykal : “Ahu rolünü özlemiştim. CKM de seyircinin coşkusuyla çok keyifaldım. Tiyatroda interaktif komedi oyunlarınınçok örneği ve çok çeşitli olmasına rağmen, dün gece “Şen Makas” oyununda müthişbir seyirci vardı. İnteraktif bölümde onlar bizi yönlendirdi. Çok hoş sorularsordular. Oyunun bu halde izlenmesinde yönetmenimiz Nedim Saban’ın çok büyükemeği var. Çok prova yaptık.

Seyircinin bu ilgisiyle oyun Türkiye’de de nedenizlenme rekorları kırmasın” dedi. “ŞEN MAKAS”, 24 Ekim, 11Aralık’ta Trump Kültür ve GösteriMerkezi,nde sahnelenmeye devam ediyor. Kasım ayında turneye çıkacak olan oyun,5 Kasım Manisa Lale Kül. Merkezi, 6 Kasım Denizli Nihat Zeybekçi Kültür MerkeziMehmet Gazi salonu, 7 Kasım Uşak Üniversitesi Kongre Merkezi, 13 Kasım ÇarşambaAnkara Şinasi Sahnesi ve 24 Kasım’da İstanbula dönecek olan oyun Kozzy Kültür Merkezinde seyircisiyle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir